ایزوگام کرج مصباح

ایزوگام کرج مصباح
به منظور اجرای مجدد ایزوگام کرج مصباح پشت بامی که ۱۰ سال از ایزوگام کردن آن می‌گذرد و دچار جمع شدگی لایه‌ها ، باد کردگی، ترک خوردگی‌ها، رها شدگی عایق رطوبتی سطح بام و برگشت ایزوگام کرج مصباح دیواره‌ها شده است باید به ترتیب عملیاتی زیر اقدام کنیم تا اجرای ایزوگام کرج مصباح مجدد امری بی فایده نگردد.

در کل روش ترمیم ایزوگام کرج مصباح به دو صورت انجام پذیر است:
ترمیم: نصب پوشش جدید بر روی پوشش قدیمی
تعویض: جدا نمودن پوشش قدیمی و نصب پوشش جدید

تعویض در مقایسه با ترمیم مزیت هایی چون امکان بازبینی و ایزوگام کرج مصباح تعمیر سازه سقف، امکان بازبینی و تصحیح شیب بام، افزوده نکردن بار اضافی روی پشت بام دارد. هم چنین از معایب روش تعویض می توان به طولانی شدن عملیات ساختمانی و افزایش هزینه اشاره نمود.

ترمیم ایزوگام کرج مصباح پشت بام
برای ترمیم و پوشش مجدد عایق بام الزامات زیر مورد نیاز است و در صورت فقدان شرایط ذیل باید از روش تعویض پوشش بام استفاده کرد.

سازه سقف باید سالم باشد.
پوشش بام موجود به طور مناسبی مهار شده باشد.
عایق موجود باید به حد کافی استوار باشد که تاب رفت و آمد ها و ضربه های معمول را داشته باشد. همچنین باید کاملا خشک باشد.

سطح پوشش موجود باید بطور قابل قبولی صاف یا بدون هزینه زیاد، قابل صاف شدن باشد.
جهت ترمیم ایزوگام و عایق رطوبتی اولین قدم کندن ایزوگام کرج مصباح قبلی است تا کار نصب و اجرای ایزوگام به راحتی انجام شود و عایق جدید به خوبی روی سقف بچسبد. برای این کار ایزوگام را حرارت داده و داغ می کنیم و سپس به وسیله ی برش آسفالت قسمت فرسوده را جدا نموده و سپس ایزوگام جدید را جایگزین ایزوگام کرج مصباح قبلی می کنیم. اگر نشت رطوبت به خاطر شکاف و ترک در سقف باشد از چسبهای مخصوص استفاده می شود. نصاب ایزوگام معمولا با چسب های مخصوصی مثل چسب ماستیک اقدام به پرکردن شکاف می کند و جلوی ورود آب و رطوبت را می گیرد.

۱- معمولا ایزوگامی که مدت زیادی از عمر آن می‌گذرد دچار خاک گر فتگی در روزنه‌های سطح عایق می‌شود که بدین منظور ابتدا باید کل سطح ایزوگام بوسیله آب و جاروی سخت شسته شود تا خاک مانع از نچسبیدن ایزوگام کرج مصباح به سطح عایق قبلی نگردد. همچنین شست و شوی پشت بام مزیت دیگری هم دارد و آن این است که با شستن پشت بام، ایزوگام کار از نا مناسب بودن شیب اجرایی قبلی اطلاع پیدا کرده و اقدام به رفع آن با ایجاد آبراه می‌کند تا دیگر آب گرفتگی در پشت بام ایجاد نگردد.

۲- سپس ایزوگام کار باید لایه‌هایی که بر اثر گذشت زمان خود را از سطح پشت بام رها کرده‌اند را بلند کرده و ببرد و اگر این مورد انجام نشود اجرای ایزوگام کرج مصباح روی آن بی فایده است و از آنجایی که قیمت ایزوگام به دلیل وجود قیر آن بالاست باعث بوجود آمدن هزینه نا کارآمد اضافی می‌شود.

۳- ایزوگام کار در اقدام بعدی باید ترک خوردگی‌ها را بوسیله قیر خالص پر کرده و یه لایه ایزوگام کرج مصباح به اندازه آن ترکها روی آن نصب کند تا مانع از ترک خوردن آن بعد از اجرای ایزوگام مجدد شود.

۴- مرحله بعدی که بسیار اهمیت دارد باد گرفتگی‌ها و جمع شدگی ایزوگام کرج مصباح می‌باشد که به مرور زمان ایجاد شده است .برای خارج کردن باد گرفتگی ایزوگام کار باید با تیغ کاتر روی آن را به صورت ضرب دری ببرد و با حرارت زیاد اقدام به نصب ایزوگام قدیمی کند و در مورد جمع شدگی با استفاده از حرارت زیاد و ماله کشی این نقاط را نیز صاف و هم سطح با لایه قدیمی بنماید.

۵- همچنین ایزوگام ۳۰ سانتی متری دیواره‌های پشت بام که دچار بر گشت در جهت معکوس شده‌اند را باید با چراغ ایزوگام مجدد چسبانده شود یا از پایین‌ترین قسمت آن با کاتر برش داده و بردارد.

که راه حل دومی بسیار بهتر از راه حل اول می‌باشد علت آن هم این است که اگر بر روی ایزوگام کرج مصباح دیواره قدیمی دوباره یه لایه عایق رطوبتی نصب شود باعث سنگین شدن آن و احتمال باز گشت لایه عمود بسیار فراوان است.

بعد از پایان مراحل زیر سازی بالا اقدام به اجرای ایزوگام کل پشت بام با عایقی که استاندارد است و تا حد امکان از نوع ایزوگام دلیجان باشد می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.