ایزوگام کرج

ایزوگام کرج

ایزوگام کرج
ایزوگام کرج نوعی پوشش مقاوم از قیر و الیاف مختلف مصنوعی می‌ باشد که به وسیله گرما چسبانده می‌شود تا از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری کند که معمولا عمر آن حدود ۱۰ سال می‌ باشد. همچنین امروزه در بیش‌ تر ساختمان‌ ها در مرحلهٔ پی و فونداسیون و در ایزولاسیون دیوارها، سرویس‌ ها و پشت‌ بام، ایزولاسیون یک لایه عایق رطوبتی صورت می گیرد که جالب است بدانید که تا ۴۰ سال پیش عایق بندی ساختمان‌ ها که به صورت سنتی با استفاده از قیر و آسفالت انجام می‌ گرفت، مقاومت بسیار خوبی را نداشتند و با گذشت زمان و پیدایش عایق‌ های مختلف ایزوگام در کرج جای خود را به این عایق‌ های مقاوم و با دوام دادند.

قیمت روز انواع ایزوگام

تشخیص مرغوبیت ایزوگام کرج
نحوه شناسایی مرغوبیت ایزوگام با آزمایشات معمولی به شرح ذیل است:
۱- متصاعد شدن بوی نا مطبوع از ایزوگام های نامرغوب به دلیل استفاده از پودرهای معدنی مضر به جای پلیمر یا قیر مرغوب.
۲- در صورتی که در ایزوگام از از مواد پلیمری و قیر مرغوب استفاده نشده باشد، با کشیدن دست بر روی قسمتی از ایزوگام کرج که لایه‌ های خارجی آن را پوشش نداده‌ اند، رنگ سیاهی بر روی دست باقی می ماند.
۳- برای سنجش مقاومت کششی و مقاومت پارگی یک ایزوگام کرج مرغوب باید لایه عایق را با هر قدرت کششی از هرطرف کشید پاره نشود و در صورت تا شدن از پشت نشکند.
۴- روش دیگر تست دمایی است. به این صورت که یک تکه کوچک از عایق را برش داده و پس از دو ساعت نگهداری در فریزر، آن را تا زاویه حدود ۱۲۰ درجه خم کرد. اگر از ناحیه خم شده شکسته یا ترک بردارد، جنس ایزوگام خوب نیست و در غیر این صورت، مقاومت آن در برابر سرما و ترک مناسب است.

 

قیمت روز انواع ایزوگام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.