نصب ایزوگام در اندیشه

نصب ایزوگام در اندیشه
نصب عایق رطوبتی بخش عمده ای از کار ایزولاسیون را تشکیل می‎دهد؛ بدین معنی که نصب ایزوگام در اندیشه با بهترین کیفیت تولید در صورتی که به طریقه صحیح نصب ایزوگام و نگهداری نشود انتظار مصرف کننده را برآورده نخواهد کرد و کاملا بی ارزش است.
روش معمول نصب ایزوگام در کرج اتصال کامل عایق رطوبتی با سطح زیرین است. وسایل مورد نیاز جهت نصب ایزوگام ارزان بطور کلی یکسان است و به طور جزئی کاملا ابتکاری است.

قیمت نصب انواع ایزوگام
قیمت نصب انواع ایزوگام

وسایل مورد نیاز جهت نصب ایزوگام در اندیشه
گاز مایع (کپسول)، چراغ شعله پخش کن (به صورت تک شعله و چند شعله وجود دارد)، کمچه و ماله بند کشی، تیغ موکت بری فلزی، فندک جرقه ای، دستکش نسوز برزنتی کف چرم ساقه بلند، تیغه لاستیکی دسته دار، جارو، کفش کف صاف

یادآوری: استفاده از دستگاههای مدرن پخش و نصب عایق رطوبتی نیز جهت نصب ایزوگام در کرج مجاز است.

نکات مهم نصب ایزوگام در اندیشه:
برای شروع کار نصب ایزوگام در اندیشه عایق رطوبتی پیش ساخته با کاربرد داغ بایستی به نکات زیر توجه داشت:
– اگر روی سطح برآمدگیهای نظیر انتهای میلگرد یا سر ستون و یا هر شیئی تیز دیگری وجود دارد آنرا بریده و کاملا با سطح کار تراز نمائید.
– چنانچه سطح کار موزائیک باشد نخست آن را با سیمان و دو غاب سیمانی کاملا صاف و یکنواخت نمائید.
– هرگز هنگامی که احتمال ریزش باران، برف، تگرگ و طوفانی وجود دارد نصب ایزوگام در اندیشه در کرج را شروع نکنید.
– در دماهای زیر ۵+ درجه سانتیگراد نصب ایزوگام در اندیشه انجام نشود؛ چرا که ممکن است شکل گیری لایه به طور کامل صورت نگیرد و از طرفی با کاهش خاصیت پلاستیکی امکان ترک برداشتن لایه‎ها وجود دارد.
– سطوحی که قرار است عایق بندی شوند باید تمیز، خشک و بدون هرگونه خزه، غبار، نفت، گریس و سایر آلودگیها باشد و بهتر است سقف با آب شسته شود و قبل از آن پلیسه‎های سیمان و یا سنگریزه‎های نوک تیز چسبیده به بتون سقف جمع شود.

– در حالتی که سطح زیرین فلزی است زنگ زدگی و آلودگیها باید پاک شده، از یک پوشش آستری ضد زنگ استفاده شود.
– تمامی گوشه‎ها و دور تا دور سطوحی که زوایای ۹۰ درجه دارند باید با سیمان ماهیچه کشی (Fillet ) شوند.
– بطور کلی عایق روی زوایای ۹۰ درجه نباید نصب نشود.
– شعله نسبت به سقف بایستی ۴۵ درجه باشد، با حرکت دادن رول توسط پا،دست و یا وسیله دیگر دو قشر مذاب با یکدیگر ممزوج شده ، عایق روی سطح کار محکم چسبانده می‎شود.
– برای اطمینان از چسبیدن، لبه و انتهای عایق مجددا حرارت داده شده، با قشر قیری مذاب برروی سطح کار چسبانده می‎شود. باید دقت کرد که بین سطح و عایق هوا گیری انجام شود. توسط ماله انتهای رول به سطح کار جوش داده می‎شود؛ البته بهتر است ماله را برای این منظور گرم نمود.
– در نصب ایزوگام در اندیشه رولهای بعدی مساله همپوشانی نیز علاوه بر مسایل فوق باید رعایت شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.