نصب ایزوگام در فردیس

نصب ایزوگام در فردیس
نصب ایزوگام در فردیس یکی از مهمترین پوشش هاي ساختمانی برای پشت بام هست که باید انجام شود، در ادامه با آموزش نصب ایزوگام در پشت بام منزل ما را دنبال نمایید.

مصرف عایق رطوبتی در صنعت ساختمان روزبه روز اکثر میشود. این امر به عللی چون سرعت، سهولت و دقت در نصب و عمر طولانی تر آن نسبت به روش هاي قدیمی تر و همین طور حفظ محیط زیست صورت میگیرد.

نصب ایزوگام در کرج بخش زیادی از کار ایزولاسیون را تشکیل می‌دهد، بدین معنی که عایق رطوبتی با برترین کیفیت ساخت در صورتی که به طریقه صحیح نصب و نگه داری نشود انتظار مصرف کننده را برآورده نخواهد کرد و کاملا بی ارزش هست.

نصب انواع ایزوگام در فردیس
بعد از در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و آماده سازی و طراحی سقف مرحله نصب آغاز می‌شود. ابتدایی ترین مساله در نصب ایزوگام، اعتبار و تجربه نصاب و بازرسی و امنیت مالی مشتری هست. برای نصب باید:

کلیه اشیاء فلزی مانند کولر، منبع انبساط، منبعهای ذخیره آب و غیره قبلا به دقت برداشته شده و سطح کار کاملا تمیز باشد و چنانچه از آستر و یا درزگیر بهره گیری شده از خشک شدن آن ها اطمینان حاصل شود.

رولها باید به اندازه مصرف هرروز روی سقف برده شده ا ز بردن همۀ انها خودداری شود. چرا که دیده شده این عمل باعث شکستگی و یا ترک خوردن سطح بتن شده هست. در صورتی که مجبور به اینکار هستید رولها را به طور مساوی در چند گوشه سقف قرار دهید.

از نگه داری رولها زیر باران جدا خودداری کنید، خصوصا برای رولهایی که شیرینک نباشد باید از روکش بهره گیری شود.

نصب ایزوگام
برای شروع نصب ایزوگام در فردیس، باید مشعل روشن شده، شعله آن تنظیم شود. سپس از قسمت آبراه کار شروع میشود. باید دقت داشت که آب فقط در قسمت نقطه بحبوحه سقف روان هست. ولی در نقطه صفر مساحتی از اطراف آبراه آب جمع میشود و تا مدتی می‌ماند تا از آبراه عبور کند.

(نقاط بحبوحه و صفر میزان شیب اعمال شده در شیب بندی می باشد) (این مساله اجتناب ناپذیر هست و با شدت بارندگی، کم بودن شیب، کمبود آبراه و یا قطر آن تشدید میشود.) به همین دلیل ابتدا بایستی حدودا تا شعاع ۲ متر از هر طرف آبراه را یک‌بار عایق بندی نمود و سپس عایق بندی کل سقف را آغاز کرد.

حرارت دادن به سطح عایق و سطح بام به نحوی آغاز می‌شود که هم پرایمر (در صورتی که بهره گیری شده باشد) و هم قشر روی عایق به حالت مذاب درآید. حداقل شیب حرارت شعله نسبت به سقف بایستی ۴۵ درجه باشد، با حرکت دادن رول توسط پا، دست و یا وسیله دیگر دو قشر مذاب با یکدیگر ممزوج شده ، عایق روی سطح کار محکم چسبانده می‌شود.

برای اطمینان از چسبیدن، لبه و انتهای عایق مجددا حرارت داده شده، با قشر قیری مذاب بر روی سطح کار چسبانده میشود. باید دقت کرد که بین سطح و عایق هواگیری انجام شود.

آموزش نصب ایزوگام در فردیس
توسط ماله انتهای رول به سطح کار جوش داده میشود. گرچه بهتر هست ماله را برای این منظور گرم نمود. در نصب ایزوگام رولهای بعدی مساله همپوشانی نیز اضافه بر مسایل فوق باید رعایت شود.

قیمت روز انواع ایزوگام
قیمت روز انواع ایزوگام

همپوشانی نصب ایزوگام
به تجربه اثبات شده هست که بهتر هست همپوشانی از نقطه صفر تا وسط سقف ۱۵ سانتیمتر و بعد از آن حداقل ۱۰ سانتیمتر باشد. ناحیه همپوشانی عایق بایستی به دقت جوشکاری شود.

بنحویکه سطح بین دو عایق کاملا صاف و یکنواخت گردد و هرگز برآمدگی ایجاد نشود. برای این منظور باید به قسمت همپوشانی گرمای چندان داده شود، به طوری که هنگام خواباندن آن روی لایه قبلی جوش کامل انجام شود.

هنگام جوش کاری لبه ها ماله باید از بالای همپوشانی به پایین آورده شده سپس شیره در طول کل همپوشانی صاف شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.