نمایندگی ایزوگام در مصباح کرج

نمایندگی ایزوگام در مصباح کرج

نمایندگی ایزوگام در مصباح کرج و تعریف آن:
نمایندگی ایزوگام در مصباح کرج یک نوع پوشش مقاوم از قیر و الیاف مصنوعی می باشد که به وسیله ی گرما بر سطح بستر بام چسبانده شده و از ورود نفوذ آب و رطوبت به بخش زیرین خود جلوگیری می‌کند. دوام ایزوگام بطور متوسط ۱۰ سال است.

ایزوگام در کرج یک نوع پدیده است به طور صنعتی و متکی به دانش، آزمودگی (تجربه) و فناوری هایی در جهت ایمن سازی سازه‌ ها در مقابل نم و رطوبت حاصل از بارش برف و باران. ایزوگام در مصباح نیز مدل های متفاوتی دارد؛ پس از گذشتن از آزمون‌ های گوناگون، در آزمایشگاه‌ های کارخانه‌های فر آوری، نسبت پایداری‌ اش را بالاخواهند داد.
هر سازه ای در مقابل نمی که حاصل از بارش برف و باران دچار رطوبت و نم زدگی می شود، نمایندگی ایزوگام در کرج جهت جلوگیری از نفوذ این رطوبت از قیر و گونی استفاده می شده است، اما همان طور که در بخش مشخصات ایزوگام شرق در قیر توضیح داده شد، ضعف هایش خیلی زیاد و دردسر زا می باشد، برای برطرف کردن برخی از این نقایص و کم کردن مراحل داغ نمودن قیر و موجود نبودن گونی مرغوب ایزوگام شرق در مصباح کرج پا در عرصه تولید نمود.

این نوع محصول به نسبت روش های قبل خیلی بهتر و در هنگام اجرا خطرات پایین تری در بر دارد و به دلیل روکش ضعیفی که بر روی آن وجود دارد در زمان تردد افراد قیر به انتهای کفش افراد چسبیده نمی شود، همچنین روکش آلومینیومی آن اجازه جذب حرارت کمتری به سازه می دهد هر چند که خودش بسیار گرم می گردد.

ایزوگام شرق یک نوع پوشش می باشد برای عایق کردن پشت بام و هر گونه سازه ی دیگر در قبال آب باران و رطوبت از برف و باران و نم است. موادی که تشکیل دهنده ی ایزوگام شرق در کرج هستند، قطعا قیر و الیاف مصنوعی است و دوام آن به صورت متوسط ۱۰ سال است. علت اصلی ظهور نمایندگی ایزوگام شرق در مصباح کرج درصنعت را می توانیم نیاز به محافظت در مقابل رطوبت، عدم وجود گونی مرغوب و کاهش مراحل داغ کردن (روش های قدیمی عایق نمودن)و مزایایی نیز مانند تردد آسان و جذب حرارت کمتر دانست.

انواع ایزوگام شرق در با توجه به ماده اصلی تشکیل دهنده شان به دو دسته تقسیم می شوند:
۱٫ ایزوگام شرق در مصباح کرج پلیمری: ماده ای که در این نوع ایزوگام شرق در مصباح کرج است قیر خالص می باشد که ۷۰-۶۰است که در پالایشگاه و از تقطیر نفت خام به وجود می‌آید. قیر خالص از نتیجه ی پالایش به دو قسمت جامد و نیمه جامد تقسیم می شود. نامگذاری کردن قیر خالص بر اساس درجه نفوذ می باشد و قسمتی که از آن استفاده می گردد آب بندی پشت بام است.

ساخت ایزوگام شرق در پلیمری BPP: موادی که مورد نیاز می باشد: پلی آستر، قیر خالص ۷۰-۶۰، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، تیشو، فیلم پلی اتیلن، پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و ۲، پوشال گونی پلاستیکی این مواد در دستگاه ساخت پلیمر میکس و پخته می شوند که حاصل آن مایع پلیمر اصطلاح عامیانه (شیره) ایزوگام شرق در کرج است. این مایع در خط تولید تبدیل به ایزوگام شرق در (عایق رطوبتی) می شود.

۲٫ ایزوگام شرق در مصباح کرج دمیده BOF: ماده اصلی تشکیل دهنده ی این مدل از ایزوگام شرق در مصباح کرج قیر دمیده است که حاصل از دمیده شدن هوا به یک مازوت یا نفت کوره به وجود می آید و همچنین نیز نسبت به ایزوگام شرق در مصباح کرج پلیمری کیفیتی پایین تر و عمری کم تر دارد. قیر دمیده در مقایسه با قیر خالص حساسیت کمتر نسبت به تغییرات دما، درجه نرمی بیشتر و درجه نفوذ کمتر دارد و مواردی که در آن استفاده می گردد: باتری اتومبیل، ساخت ورق‌ های پوشش بام و اندود کاری است. علامت اختصاری قیر دمیده R و علت نام گذاری آن بر اساس درجه نفوذ و درجه نرمی است به طور مثال قیر ۸۰/۲۵ R دارای درجه نرمی ۸۰ و درجه نفوذ ۲۵ است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.